Divadlo Kozlík

Loutkové divadlo Kozlík uvádí originální i známé pohádky v malebných kulisách, hrané velkými (až 80cm) dřevěnými marionetami. Každá pohádka je plná krásných písniček a rekvizit.

 

 

Informace o představeních:

•trvají cca 40 minut

•mají přestávku na přehození kulis, při které probíhají hádanky pro rekapitulaci děje (trvá asi 3 min.)

•hrají 2 loutkoherci s krásnými velkými dřevěnými marionetami

•pohádky jsou originální, plné písniček v krásných kulisách

•při velkém počtu diváků používáme mikrofony

• jezdíme cca 30 - 60 minut před představením

 

 

Co od Vás potřebujeme pro uskutečnění představení:

 

  • zásuvku na elektřinu v dosahu 20m
  • zajištění sezení pro diváky
  • při neexistenci výtahu se představení mohou konat nejvýše v 2. patře
 


NAŠE POHÁDKY:

 

Jak šel Kozlík do světa

Pohádka vypráví o Kozlíkovi, který se vydal do světa, aby mohl vysvobodit princeznu. Musí splnit tři úkoly, které mu zadá černokněžník. Díky úkolům se z Kozlíka stane pracovitý odvážný a chytrý princ Kozlík. Pohádka má logopedický a výchovný přínos. A jestli si Kozlíka princezna vezme? To se ukáže na závěr.

O pyšné čarodějnici

Pohádka vypráví o čarodějnici, která by se chtěla vdávat, ale nikdo ji nechce, protože je ošklivá. Princezna jí půjčí svoji podobu. Protože se však její povaha rychle změní a zpychne, nelíbí se nikomu ani jako krásná princezna, černokněžník ji potrestá a promění zpět, navíc dostane na hlavu špinavý hadr, takže je ještě ošklivější. Musí najít někoho, kdo se do ní zamiluje i přes její škaredou tvář. Chodí světem, nemůže nikoho takového najít, až se do ní zamiluje čert, vysvobodí čarodějnici před drakem, políbí se a tím se kletba zlomí. V závěru pohádky se konají dvě svatby - pekelná i královská.

O Luciáškovi

Tato pohádka vypráví o malém čertíkovi Luciáškovi, který se učí čertovskému řemeslu. Luciášek je však hodný čertík, který má lidi rád a hlavně děti. Na zemi žije jeden veliký hříšník, pan král, který pro své činy patří do pekla. Luciášek pozná, že ne každý člověk si zaslouží jeho přátelství a tak krále do pekla odnese. Na zemi je konečně mír a všichni lidé jsou zase šťastní

Vodnická pohádka

V rybníku na kraji vesnice žijí dva vodníci a jejich domácí mazlíček žába. Když vidí nešťastnou Madlenku, která je zamilovaná do Vendelína, rozhodnou se jejich lásce pomoci. Pohádka má příjemnou staročeskou atmosféru a je plná písniček.

Perníková chaloupka

Klasická česká pohádka, vypráví tradiční příběh Jeníčka a Mařenky a jejich lesního dobrodružství. V pohádce kromě klasických postav vystupují i žába, hejkal a lesní víla.

O neposlušných kůzlátkách

Další klasická česká pohádka v našem repertoáru, vypráví o třech kůzlátkách, na které si brousí zuby místní vychytralý vlk. Co všechno si na něj kůzlátka vymyslí a jak si s tím vlk poradí uvidíte v pohádce.

O Šípkové Růžence

Tuto pohádku můžete objednávat již nyní na termíny od 1.2. 2018.

Kozlík v českých dějinnách

Tato nová dějepravná pohádka z prostředí české historie má premiéru 1. 10. 2017. Pohádka je vhodná od 6 let.

O Červené Karkulce

Tuto pohádku můžete objednávat již nyní na termíny od 1.2. 2019.

.Jak Mikuláš berlu ztratil

Pohádka, která se váže k Malému mikulášskému programu. Hrají dva loutkoherci v jednoduchých kulisách v délce 20 min.(tato pohádka tvoří vyjímku. Děj pohádky se odehrává v nebi, těsně před příchodem svaté trojice mezi nás, obyčejné smrtelníky. Čert zašantročí Mikulášovi berlu, neboť se mu na pozemský svět nechce. Ale Mikuláš a Anděl společně s dětmi Čerta přesvědčí a vše dobře dopadne.  Pohádka slouží jako motivace před příchodem Mikuláše. Je možné si tuto zkrácenou pohádku objednat samostatně, ale dáváme přednost objednávkám celého Malého mikulášského programu.