Divadlo Kozlík

Loutkové divadlo Kozlík uvádí originální i známé pohádky v malebných kulisách, hrané velkými (až 80cm) dřevěnými marionetami. Každá pohádka je plná krásných písniček a rekvizit.

 

 

Informace o představeních:

•trvají cca 40 minut

•mají přestávku na přehození kulis, při které probíhají hádanky pro rekapitulaci děje (trvá asi 3 min.)

•hrají 2 loutkoherci s krásnými velkými dřevěnými marionetami

•pohádky jsou originální, plné písniček v krásných kulisách

•při velkém počtu diváků používáme mikrofony

• jezdíme cca 30 - 60 minut před představením

 

 

Co od Vás potřebujeme pro uskutečnění představení:

 

  • zásuvku na elektřinu v dosahu 20m
  • zajištění sezení pro diváky
  • při neexistenci výtahu se představení mohou konat nejvýše v 2. patře
 


NAŠE POHÁDKY:

 

Jak šel Kozlík do světa

Pohádka vypráví o Kozlíkovi, který se vydal do světa, aby mohl vysvobodit princeznu. Musí splnit tři úkoly, které mu zadá černokněžník. Díky úkolům se z Kozlíka stane pracovitý odvážný a chytrý princ Kozlík. Pohádka má logopedický a výchovný přínos. A jestli si Kozlíka princezna vezme? To se ukáže na závěr.

O pyšné čarodějnici

Pohádka vypráví o čarodějnici, která by se chtěla vdávat, ale nikdo ji nechce, protože je ošklivá. Princezna jí půjčí svoji podobu. Protože se však její povaha rychle změní a zpychne, nelíbí se nikomu ani jako krásná princezna, černokněžník ji potrestá a promění zpět, navíc dostane na hlavu špinavý hadr, takže je ještě ošklivější. Musí najít někoho, kdo se do ní zamiluje i přes její škaredou tvář. Chodí světem, nemůže nikoho takového najít, až se do ní zamiluje čert, vysvobodí čarodějnici před drakem, políbí se a tím se kletba zlomí. V závěru pohádky se konají dvě svatby - pekelná i královská.

O Luciáškovi

Tato pohádka vypráví o malém čertíkovi Luciáškovi, který se učí čertovskému řemeslu. Luciášek je však hodný čertík, který má lidi rád a hlavně děti. Na zemi žije jeden veliký hříšník, pan král, který pro své činy patří do pekla. Luciášek pozná, že ne každý člověk si zaslouží jeho přátelství a tak krále do pekla odnese. Na zemi je konečně mír a všichni lidé jsou zase šťastní

Vodnická pohádka

V rybníku na kraji vesnice žijí dva vodníci a jejich domácí mazlíček žába. Když vidí nešťastnou Madlenku, která je zamilovaná do Vendelína, rozhodnou se jejich lásce pomoci. Pohádka má příjemnou staročeskou atmosféru a je plná písniček.

Perníková chaloupka

Klasická česká pohádka, vypráví tradiční příběh Jeníčka a Mařenky a jejich lesního dobrodružství. V pohádce kromě klasických postav vystupují i žába, hejkal a lesní víla.

O neposlušných kůzlátkách

Další klasická česká pohádka v našem repertoáru, vypráví o třech kůzlátkách, na které si brousí zuby místní vychytralý vlk. Co všechno si na něj kůzlátka vymyslí a jak si s tím vlk poradí uvidíte v pohádce.

O Šípkové Růžence

Tuto pohádku můžete objednávat již nyní na termíny od 1.2. 2018.

Kozlík v českých dějinnách

Tato nová dějepravná pohádka z prostředí české historie má premiéru 1. 10. 2017. Pohádka je vhodná od 6 let.

O Červené Karkulce

Tuto pohádku můžete objednávat již nyní na termíny od 1.2. 2019.

.Jak Mikuláš berlu ztratil

Pohádka, která se váže k Malému mikulášskému programu. Hrají dva loutkoherci v jednoduchých kulisách v délce 20 min.(tato pohádka tvoří vyjímku. Děj pohádky se odehrává v nebi, těsně před příchodem svaté trojice mezi nás, obyčejné smrtelníky. Čert zašantročí Mikulášovi berlu, neboť se mu na pozemský svět nechce. Ale Mikuláš a Anděl společně s dětmi Čerta přesvědčí a vše dobře dopadne.  Pohádka slouží jako motivace před příchodem Mikuláše. Je možné si tuto zkrácenou pohádku objednat samostatně, ale dáváme přednost objednávkám celého Malého mikulášského programu.

Pekelná brána


Tuto pohádku, která je součástí Malého Mikulášského programu, začneme hrát od 1. 11. 2018.