Náš řezbář Josef Kudrná, slaví životní jubileum, krásných 55 let. A tak mu přeju, aby byl pořád tak úžasný, šikovný, optimistický a nepřekonatelný snad ve všem na co sáhne. Už jako malá jsem se s dětmi ve třídě hádala, že můj táta dokáže všechno a hádala bych se o to i dnes.

V Divci 5.7.2017 dcera Pavlína.

Milý pane řezbáři, ráda bych Vám za naši obec Šimonovice a především malé nadšené diváky moc poděkovala. Vaše loutky nás navšívily již po čtvrté a vždy si představení užíváme. Děkujeme a těšíme se na pátou pohádku.

L. Vránová, starostka.

Milý pane řezbáři, již po několikáté obdivujeme úžasné loutky a vůbec celé divadlo, které vytváříte (jistě s láskou) pro svou šikovnou dceru, která předává radost dětem i nám dospělým. hodně zdraví a tvůrčího elánu.

Děkujeme..děti a vychovatelky ze ŠD Nový Hradec Králové

Milý pane ÚŽASŇÁKU, nebylo náhodou, že jsme měli čest, poznat Vaše ÚŽASŇÁKOVÉ divadlo, které rozdává radost všem, a v této chudé době duchem pohladí po duši. Ať se daří a vše pozitivní, kolem Vaší rodiny přejí všichni z Klatov.

Klatovy

Děti vždy ráda uvidí pohádku hranou dřevěnnými loutkami. Vždy se těší. Přijměte od nás obdiv za Vaši práci, která v současné době zaniká.

Děkujeme, děti a paní učitelky MŠ Řetová.

 tl_files/fotogalerie/loutky/18983244_1529107760463854_1039420675_n.jpg

 

 

tl_files/fotogalerie/loutky/Pohadky.pngtl_files/fotogalerie/loutky/na web.JPG

 

 

 

Loutky jsou ručně vyřezávané z lipového dřeva, s výraznými rysy obličeje a těla, říká se jim marionety.

Historie našich marionet: První z našichz loutek vznikla v roce 1999 jako dárek k Vánocům. Od té doby řezbář Josef Kudrna (povoláním automechanik) vyřezával každoročně jednu loutku pod stromeček pro svoji dceru Pavlínu Kudrnovou. Tak se loutky po letech nastřádaly a již v roce 2007 si zahrály v amatérském divadle pro úzký okruh známých. Pro nečekaně velký úspěch začala dcera společně s neteřemi Josefa Kudrny kočovat po Východočeském kraji a hrát dětem autorské pohádky jako ochotnický soubor. V roce 2012 pojmenovala Pavlína Kudrnová (dnes již Rezková) své divadlo jako Loutkové divadlo Kozlík a hrála společně se svými kamarádkami pohádky celoročně.

Můžete se podívat na vyprávění našeho řezbáře, které natočila Česká televize (viz odkaz níže).

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441287766-studio-6-vikend/217411010120311/obsah/529580-ceske-loutky-lakaji-do-regionu/